Türkiye 13.Tarla Bitkileri Kongresi

Bildiri Gönderme Formu

Bildirilerinizi gönderebilmek için giriş yapmanız gerekmektedir..
Lütfen göndermeden önce giriş yapınız.. Giriş bölümünden yeni bir hesap oluşturabilirsiniz..

BİLDİRİ ÖZETİ YAZIM KURALLARI
ÖRNEK BİLDİRİ DOSYASI İNDİR

  1. Bildiri özetlerinin kongre web sitesi [www.tarlabitkileri2019.org] üzerinden online gönderilmesi tek geçerli bildiri gönderim şeklidir. Sistemden bağımsız olarak e-posta veya diğer (posta, kargo vb.) yollarla gönderilen bildiriler kabul edilmeyecektir. Online bildiri özeti gönderim sistemine kongre web sitesi üzerinden “Kongre Online Kayıt” linkinden erişebilirsiniz. Online bildiri modülünü ilk kez kullanacaksanız “Yeni Kullanıcı” linkini kullanarak sisteme kaydolunuz. Kayıt işleminden sonra sayfadaki açıklamalar size yardımcı olacaktır. Verilen mesaj ve açıklamaları dikkatle okuyunuz. Bildirinizle ilgili tüm değerlendirme sürecini e-posta ve parolanızla sistem üzerinden takip edebilirsiniz.
  2. Bildiri özetleri; çalışmanın amacını, kullanılan yöntemleri ve araştırma sonuçlarını içerecek formda yazılmalıdır. Özet metni Türkçe ve en fazla 250 sözcük içermeli, sayfa boyutu: A4 (29,7×21,0 cm) formunda olmalıdır. Kenar Boşlukları: Üst: 2,5 cm; alt: 2,5 cm; sol: 2,5 cm; sağ: 2,5 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır. Özetlerin hazırlanmasında;
  1. Bildiri Başlığı: Times New Roman yazı karakterinde 14Pt, baş harfleri büyük harflerle, koyu, ortalanmış olarak yazılmalıdır. Başlık kısaltmalar içermemeli (Latince terimler varsa takson isimleri italik yazılmalı) ve en fazla 2 satır olmalıdır.
  2. Yazar(lar): Adları ve soyadları, açık olarak (kısaltmasız) yazılmalı, akademik unvanları belirtilmemeli, Times New Roman 12Pt, soyadları büyük harflerle, normal, ortalanmış olarak yazılmalıdır çalıştığı kurumlar ve adresleri üst simge kullanılarak rakam (1, 2….) verilmeli ve sorumlu yazarın soyadının sonunda üst simge (*) olmalıdır.
  3. Adres(ler): Times New Roman, 11Pt, ortalanmış, italik, farklı adresler üst simgeler (1, 2, ..) ile açıkça belirtilmelidir. Sadece sorumlu yazarın e-posta adresi yer almalı ve E-posta adresi Times New Roman, 10Pt, italik, ortalanmış olarak yazılmalıdır.
  4. Özet metni: iki yana dayalı, tek satır aralığında, Times New Roman yazı karakteri ve 12 punto yazılmalıdır. Ayrıca, anahtar kelimeleri de (en fazla 5 adet) içermelidir.
  5. Araştırma herhangi bir kurum ya da kuruluş tarafından desteklenmiş ise açıklama özet metninin sonuna dipnot olarak eklenmelidir.
  6. Hazırlanan bildiri özetleri “Microsoft Word” Dosya sürümünde (.doc ya da .docx), Türkçe karakter kullanılmadan, “tabkon2019 alt tire sunumu yapacak katılımcının adı ve soyadının dosya adı olarak verilerek (Örneğin Begüm Kaya için; tabkon2019_begumkaya.doc gibi) kaydedilmelidir.

Bildirilerin Değerlendirilmesi

Değerlendirme internet üzerinden araştırmacıların kişisel bilgileri gizli tutularak, kongre bilim kurulunca yapılacaktır. Bilim Kurulu, bildirileri oral veya poster sunum olarak değiştirme ve karar verme hakkına sahiptir.

ÖRNEK BİLDİRİ DOSYASI İNDİR